SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 11187332
nr 1118 7332
Kanna
silver, ej stämplar, invändigt förgylld, höjd: 14, 250g ca
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 juli 2017
kl 18:53:19
700 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver